Российский бизнес-портал «BazaRF»   Вакансии и резюме   Сфера услуг   Другая сфера услуг   Budget & management reporting analyst (код pfek5079 )
поиск вакансии компаний ВАКАНСИИ КОМПАНИЙ

Разместить вакансию
поиск резюме РЕЗЮМЕ СОИСКАТЕЛЕЙ

Разместить резюме

Budget & management reporting analyst (код pfek5079 )

Работа в городе: Москва

Заработная плата: По договоренности

Опыт работы: не имеет значения

Образование: высшее.

Пол: не имеет значения

График работы: полная занятость

Тип работы: штатный сотрудник

Место работы: в офисе

Условия работы и компенсации
A leading FMCG company producing in Russia

Должностные обязанности
- To ensure the budgeting report cycles are carried out in line with a plan that meets the factory short and medium term objectives in compliance with Company policies and procedures; - To prepare an analysis of all cost centre budget inputs ensuring that detailed explanation of all costs are available for department and management reviews; - To track actual deviations from budget and provide required analysis for both finance and management review; - To assist other departments with budget and policy requirements.

Требования к квалификации
- Higher Education; - At least 2 year experience in the field of Finance; - Experience in sphere of Management Reporting, Variance Analysis; - Understanding of consolidation and reporting principals; - Fluent English.

Вакансию предоставил портал SuperJob.ru