Российский бизнес-портал «BazaRF»   Вакансии и резюме   Сфера услуг   Другая сфера услуг   Financial analyst (код pfai5122 )
поиск вакансии компаний ВАКАНСИИ КОМПАНИЙ

Разместить вакансию
поиск резюме РЕЗЮМЕ СОИСКАТЕЛЕЙ

Разместить резюме

Financial analyst (код pfai5122 )

Работа в городе: Москва

Заработная плата: По договоренности

Опыт работы: не имеет значения

Образование: высшее.

Пол: не имеет значения

График работы: полная занятость

Тип работы: штатный сотрудник

Место работы: в офисе

Условия работы и компенсации
Our client is one of leading french telecom company

Должностные обязанности
- Cash management operative control of payments and CF on daily and monthly basis; short and long term forecast (direct & indirect methodology)- Operational reporting *preparation of weekly report and analytics *participation in preparation of monthly report, deep analytics and definition of results - Participation in quarterly forecasting and annual budgeting processes- Data control and reconciliation in different operational systems- Participation in annual IFRS audit - Participation in optimization of business processes

Требования к квалификации
- Higher education in economic or finance - Analytical skills- IFRS knowledge or GAAP knowledge- Knowledge of general accounting principles - Knowledge of Excel- Knowlwdge of Oracle is a plus- Experience in Telecom is a plus - Fluent English - Strong interpersonal, oral/written communication, and organizational skills - Responsible, hard-working, active and having skills working in team

Вакансию предоставил портал SuperJob.ru